Lefkonos Caddesi 10-12, 1011 Lefkoşa

Kıbrıs'taki hanelerde enerji tasarrufu için çevrimiçi bir araç

Enerji, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı, Kıbrıs Enerji Ofisi ve Avusturya Çevre Ofisi ile işbirliği içinde, insanların evde enerji ve ekonomik yönden akıllıca seçimler yapmalarına yardımcı olan çevrimiçi bir araç olan Enerji Tasarrufu Aracını sunmaktan mutluluk duyuyor . Araç, potansiyel enerji tasarruflarını hesaplamak için bir dizi işlev sunar ve Kıbrıslı hanelere hem enerji tüketimini hem de faturalarını azaltmada faydalı bir destek sağlar. Aracı mevcuttur energysavingstool.cea.org.cy.

Evimdeki enerji tasarrufu da para tasarrufu. Kulağa hoş geliyor, ama nasıl çalışıyor? Hangi teknik altyapıya ihtiyaç var? Tüketim hakkında ne bilmeliyim? Ne kadar tasarruf yapabilirim? Kulağa zor gelse de, bu sorulara kolayca cevap verilebilir energysavingstool.cea.org.cy.

Yeni çevrimiçi araç, enerji tüketimini tahmin etmenin kolay bir yolunu sunar ve tasarruf etmenin yollarını gösterir. Kullanımı kolaydır, bu yüzden herkes tarafından kullanılabilir!

energysavingstool.cea.org.cy - nasıl çalışıyor?

Baz - Hızlı Enerji Kontrolü: Kullanıcılar, elektrik, ısıtma veya yakıt gibi evlerinde enerji tasarrufu yapma imkânı olan yerleri kolayca bulabilirler. İlk önce nerede olduğunu bilmelisin. Bu, çevrimiçi aracın merkezi noktası olmasının nedeni, herkesin mevcut durumunu değerlendirmesine ve enerji ve paradan nasıl tasarruf edebileceğini öğrenmesine olanak sağlamasıdır. Bilmeniz gereken tek şey, bugün enerji için ne kadar ödediğinizdir.

RES: Ev kullanıcıları ve elektrik faturasına bağlı olarak, sıcak su üretimi için elektrik veya güneş enerjili su ısıtıcıları üretmek için uygun boyutta fotovoltaik tesisatı bulabilirsiniz.

araba: Araba genellikle bir evdeki en büyük enerji tüketicilerinden biridir. Her litre sayar - cep ve çevre için. Bu özellik ile eski arabanızı, tüketim ve emisyon açısından yeni ya da iki yeni modelle karşılaştırabilirsiniz.

aletleri: Elektrikli ev aletleri, bir evdeki toplam enerji tüketiminin küçük bir parçası gibi görünmekle birlikte, hızla toplanmaktadır. Sekiz farklı elektrikli cihaz kategorisi ve aydınlatma tüketimi, Avrupa Enerji Etiketi standardına göre değerlendirilmektedir.

Aracı mevcuttur energysavingstool.cea.org.cy

Avrupa Enerji Verimliliği Projesinin bir parçası

Çevrimiçi araç, Kıbrıs'ta Enerji Verimliliği ile ilgili Avrupa Direktifinin uygulanmasını güçlendiren bir projenin parçasıdır. Proje, Çevre ve Enerji Bakanlığı ve EIR ile işbirliği içinde Avusturya Çevre Bürosu tarafından yürütülmektedir. Proje Avrupa Komisyonu Yapısal Reform Ajansı tarafından finanse edilmektedir.

Mesaj Yazar: